Kontakt
Tel: +48 68 452 15 00
kontakt@darmowawindykacja.pl
Windykacja Należności
Polubowna →
Przedsądowa →
Sądowa →
Na koszt dłużnika →
B2B →
Z faktur →
Kto ponosi koszty?
Niejeden wierzyciel obawia się, że jeśli wejdzie ze swoim dłużnikiem na ścieżkę sądową, a następnie w sprawę zostanie zaangażowany komornik, do sumy nieodzyskanych pieniędzy będzie trzeba doliczyć honorarium funkcjonariusza publicznego. Nic podobnego. Opłaty związane z czynnościami w ramach postępowania egzekucyjnego ponosi strona z zaległościami finansowymi, ponieważ to z jej powodu nadano bieg całej procedurze. Czy istnieje szansa, że to wierzyciel będzie musiał liczyć się z wydatkami? W teorii tak, ale tylko wtedy, gdyby wniosek złożony do kancelarii komorniczej okazał się niecelowy. Jeśli ktoś korzysta z usług firmy windykacyjnej, takiej jak np. Inkaso Online Sp. z o.o., praktycznie jest to niemożliwe.
Status dłużnika a status wierzyciela
Z prawnego punktu widzenia zarówno strona zadłużona, jak i ta, która próbuje odzyskać należną sobie własność, mają takie same statusy formalne. Podobnie jak w przypadku spraw toczących się np. przed sądem cywilnym, gdzie mamy do czynienia z powodem i pozwanym. Wierzyciel rzeczywiście wszczyna postępowanie egzekucyjne, o ile zostaną spełnione ku temu przesłanki, tj.:
- ważność tytułu egzekucyjnego,
- klauzula wykonalności tytułu egzekucyjnego nadana przez sąd,
- złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji.
Faktycznym wykonawcą postanowień wymiaru sprawiedliwości jest jednak komornik.
Wsparcie firmy windykacyjnej?
Zaproszenie do współpracy profesjonalnych windykatorów często pozwala uniknąć postępowania egzekucyjnego, ponieważ wszystko zostaje załatwione polubownie. Jeśli jednak postawa dłużnika na to nie pozwala i działania komornika okażą się niezbędne, klient może liczyć na stałe wsparcie specjalistów Intrum Inkaso Sp. z o.o., którzy biorą udział w czynnościach egzekucyjnych i są dodatkową gwarancją, że wszystko zostanie prawidłowo przeprowadzone. To szczególnie ważne m.in. dla przedsiębiorców – niemających czasu na samodzielne doglądanie sprawy, ponieważ zależy im na tym, co najważniejsze – odzyskaniu należności.
Z czego można odzyskać wierzytelność?
Kodeks postępowania cywilnego jasno określa, które części majątku dłużnika podlegają egzekucji. Są to m.in.: nieruchomości, wynagrodzenie za pracę, rachunki bankowe, przedsiębiorstwa, statki morskie, ruchomości, gospodarstwa rolne, ułamkowe części użytkowania wieczystego, inne wierzytelności oraz prawa majątkowe. Jak widać, polskie prawo daje dość szerokie możliwości.
Skontaktuj się z nami
Na wielu zadłużonych równie skutecznie działa sama wizja interwencji komornika. Dostrzegając realne ryzyko utraty własności, starają się zrobić wiele, by dojść do porozumienia z wierzycielem. Nawet jeśli wcześniej nie byli ku temu skłonni. Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Chcesz uniknąć batalii na sali sądowej? Pomożemy Ci odzyskać należność od niesolidnego partnera biznesowego lub osoby fizycznej. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Dzięki wiedzy i doświadczeniu będziemy wiedzieli jak działać, by wspólnie wypracować pożądane rezultaty.
Zostaw nam swoje dane kontaktowe, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.